Afghánský Chrt

28. únor 2012 | 19.23 |
› 

Afgánský chrt                                                                Afghánský Chrt (Afghan Hound)

Afghánský chrt měří:Pes:70-74 cm

                                   Fena:63-69 cm

Váha:                         Pes:27 kg

                                   Fena:22,5 kg 

Péče o srst:             Častá a důkladná

Pohyb:                    Nezbytný(potřebuje pohyb)

Krmení:                   Střední

Povaha:                  Ostražitá vůči cizím 

Afgansky chrt_afghan-hound


  Afghánský chrt,jedno z nejatraktivnějšícj plemen,má,jak se patří na loveského psa pocházejicího z hor Afghanistánu,honosně elegantní hedvábnou srst na atleticky stavěném těle.Chování ,,afgána" má v sobě důstojnost a nadřazenost,může ale mít i momenty hektické excentričnosti,kdy se prohání po zahradě nebo venku ve volné přírodě.Má sklon nedbat na příkazy rozzlobeného pána(paní),pokud není od narození veden přísnou rukou! Není-li vychováván metodicky,nepovede to k dobrému vzájemnému vztahu

Jako hlídací pes je afgán velmi vzdatný,proti vetřelci může použít silné zuby, pokud nevezmou na vědomí jeho varování.Přes svých 70 cm v kohoutku není afgán nenasytný jedlík ;ve skutečnosti je poněkud velmi vybíravý.Je to atlet a potřebuje tedy hodně pohybu, aby mohl vybít svou činorodou energii.

afghan-hound237

Hedvábná srst afgána nbude vypadat tak jak má, pokud se oní nepečuje trvale.Je třeba o ni pečovat pravidelně a důkladně,uzlíky v srsti je třeba odstraňovat každý den.Nastávajícímu majiteli chovatel také ukáže,jak nejlépe tuto péči provádět. Afgán je pes pro opravdové nadšence,kteří mají trpělivost nechat z této psí hvězdy zazářit to nejlepší !!!!!!!!!!!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře